Kino Evropský dům online: dánský film Tísňové volání

Kino Evropský dům sice zůstává ve fyzické podobě zavřené, ale díky službě Aerovod zahajuje svou další sezónu opět online, a přináší vám tak kvalitní evropské filmy alespoň na doma.

Výběr toho nejpozoruhodnějšího z evropské produkce vám zprostředkovávají Evropská komise v ČR Kancelář Evropského parlamentu ve spolupráci s kinem Aero.

Tísňové volání (2017, Dánsko), režie Gustav Möller, 85 min

Tentokrát nás čeká neúprosně napínavý, seversky chladný psychothriller, v němž bývalý policista bojuje s časem, aby zachránil unesenou ženu. Snímek Tísňové volání proměnil ve výhru celkem sedm z osmi nominací Dánských filmových cen a uspěl i na mnoha dalších filmových festivalech jako například Sundance, odkud si donesl Cenu diváků za nejlepší zahraniční film.

Asger Holm, bývalý policista, kterému byla přidělena služba na tísňové lince, odpoví na volání od unesené ženy. Když je hovor náhle přerušen, začíná po ženě a jejím únosci pátrat. S telefonem jako jediným nástrojem, obklopen stěnami kanceláře vstoupí Asger do závodu s časem, aby zachránil ohroženou ženu. Zločin, který odkrývá, je však mnohem větší, než se na začátku mohlo zdát. Jeden z nejslibnějších tvůrců nové dánské filmové generace režisér Gustav Möller ve svém prvním celovečerním filmu experimentuje s lidskou představivostí, smysly, strachem a přesvědčením, že nejsilnější filmové momenty jsou ty, které nevidíte

Jak to funguje?
Stejně jako v případě klasických projekcí si uděláte zdarma rezervaci přes link níže – na jednu domácnost stačí jedna rezervace, pokud budete film sledovat společně. Nejpozději v uvedený den „projekce“ vám na adresu, kterou jste zadali při rezervaci, přijde mail s jednorázovým voucherem na zhlédnutí filmu na VoD portálu Aerovod. Voucher bude mít omezenou dobu platnosti na jeden týden od jeho aktivace. Kapacita rezervací je stejně jako v případě projekcí v Evropském domě omezena na 70 míst, respektive domácností.

Více informací a možnost rezervace naleznete zde.