Kdo se bojí Astrid? Severské divadelní odpoledne s Ronjou, dcerou loupežníka

Skandinávský dům a Studio DAMÚZA uvádějí doprovodnou akci k představení Ronja, dcera loupežníka v neděli 3. dubna 2022 od 15 hodin. Po představení bude pro malé i velké diváky připravena naučná stezka o spisovatelce Astrid Lindgren.

Stezka se bude skládat z několika stanovišť, na kterých se budete moci hravou formou seznámit s různými díly Astrid Lindgren a stejně tak i s důležitými kapitolami autorčina života a tématy, jimž se věnovala. Stanoviště budou převážně samostatná a každé z nich bude zahrnovat drobný úkol. Na konci na vás bude čekat malá odměna. Projití celé stezky zabere maximálně půl hodiny.

Ronja, dcera loupežníka švédské autorky Astrid Lindgren patří ke klasickým dílům světové literatury pro děti. Je to jeden z mála dětských příběhů, ve kterém je hlavní hrdinkou a hybatelem dění dívka. Vypráví o rodícím se přátelství Ronji a Birka, dětí náčelníků dvou znepřátelených loupežnických rodů Mattisovců a Borkovců. Kvůli stupňující se nesnášenlivosti svých otců opustí děti domovy a odejdou spolu žít do divoké lesní přírody, obývané nelítostnými větrnicemi, mámivými bludičkami, skřítky šedivíky a čumbrky. Je to ale také příběh Ronji a jejího otce Mattise, příběh o lásce otce a dcery, o konfliktech, zavržení a odpuštění, příběh dvou generací, který přináší poselství, že dětští hrdinové dokáží svými činy změnit nefunkční svět dospělých k lepšímu.

Inscenace kombinuje principy činoherního a loutkového divadla a nového cirkusu za doprovodu živé hudby a navazuje na předchozí úspěšný projekt Studia DAMÚZA a režiséra Filipa Jeviče Bajaja aneb Hledá se hrdina!, který získal řadu prestižních ocenění a zazářil na tuzemských loutkových festivalech.

Pro děti od 8 let a jejich rodiče.

Délka představení: 2 hodiny (včetně přestávky)

Vstupenky lze zakoupit na stránkách divadla.

Dramatizace: Filip Jevič
Režie: Filip Jevič
Scénografie a loutky: Kamil Bělohlávek
Hudba: Marek Bělohlávek
Hrají: Miroslava Bělohlávková, Richard Fiala, Adam Jarchovský, Marek Bělohlávek

Více informací na oficiálních stránkách Studia DAMÚZA.

Divadelní večery aneb Kdo se bojí…?

Ve spolupráci s vybranými divadly uvádějícími texty skandinávských autorů zahájil Skandinávský dům v roce 2017 cyklus Severských divadelních večerů. Divákům umožňujeme hlubší seznámení se severskou dramatikou, která sice není tak populární jako severské detektivky, ale umí být obdobně nakažlivá. Nebojte se s námi vyrazit po české severské divadelní stopě! Nevšední horizonty a vhledy do severské krajiny zajištěny. Běžky netřeba.

Severské divadelní večery probíhají v rámci celoročního literárního projektu Skandinávského domu za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hl. m. Prahy a statutárního města Brna.