Jostein Gaarder na plátně

Skandinávský dům a Komorní kino Evald uvádějí přehlídku Jostein Gaarder na plátně aneb díla světoznámého norského spisovatele ve filmu.

K nejčtenějším současným norským spisovatelům doma i v zahraničí patří bezesporu Jostein Gaarder. Značné oblibě se díky nápaditosti svých textů, pohádkovosti a filozofickým hříčkám těší také v České republice, kde se čtenáři měli možnost seznámit s takřka všemi jeho díly určenými nejen mládeži a dětem (Tajemství karet, Haló! Je tu někdo?, To je otázka), ale také dospělým (Vita brevis, Principálova dcera).

V rámci přehlídky Jostein Gaarder na plátně uvedeme tři filmové adaptace Gaarderových knih – dobrodružného příběhu o dějinách filozofie Sofiin svět, který byl přeložen do neuvěřitelných šesti desítek jazyků, romantického vyprávění Dívka s pomeranči o tom, jak se otec dospívajícího Georga seznámil s tajemnou dívkou, a dojemného příběhu Jako v zrcadle, jen v hádance, v němž se 13letá Cecilie s pomocí anděla Ariela vyrovnává se svou nemocí lépe, než to dokáže její rodina.

Program přehlídky:

15. 12. 19:00 Sofiin svět (Sofies verden, 1999)
20. 12. 19:00 Dívka s pomeranči (Appelsinpiken, 2009)
22. 12. 19:00 Jako v zrcadle, jen v hádance (I et speil, i en gåte, 2008)

Filmy uvádíme v originálním znění s českými titulky.

Vstupné: 110 Kč
Rezervace vstupenek na www.evald.cz.

zrcadlo-1

Přehlídka se koná v rámci kampaně #ReadNordic za podpory Magistrátu hl. m. Prahy a ve spolupráci s Norským velvyslanectvím v Praze, Norským filmovým institutem, NRK a produkční společností 4 1/2.

Obrázky – zdroj: albatrosmedia.cz, csfd.cz