Evropský den jazyků 2019

I letos navážeme na oblíbenou podzimní tradici Dne evropských jazyků pod záštitou sdružení evropských kulturních institucí EUNIC, Zastoupení Evropské komise v České republice a velvyslanectví. Chybět samozřejmě nebudou ani zástupci severských zemí. Máte-li chuť naučit se pár praktických frází třeba ve finštině nebo švédštině, nabízí se jedinečná příležitost!

Speak dating proběhne 26. 9. od 16 do 20 hodin v Galerii Lucerna. 
Facebooková událost

Cílem Evropského dne jazyků je oslava jazykové rozmanitosti v Evropě a podpora znalosti většího počtu jazyků u občanů. Všude v Evropě se konají akce, které se snaží lidi povzbudit ke studiu nového jazyka nebo ke zlepšení již nabytých jazykových znalostí. Studium jazyků pomáhá nejen při porozumění mezi lidmi, ale přispívá také k překonávání bariér mezi kulturami.

Kvíz o ceny

V Čechách si strkáme prst skrz krk. V Bulharsku Král Karl a královna Klára kradou klarinety. A čím si jazyky lámou v jiných evropských zemích? Poznáte, který jazyk se zrovna láme? Na šťastné výherce čeká 10 knižních poukazů v hodnotě 500 Kč. Správné odpovědi můžete odesílat do 26. září 2019 (do půlnoci).

Více informací o akci a kvíz na www.evropsky-den-jazyku.cz