Erlend Loe na festivalu Severská filmová zima

Kampaň #ReadNordic a Severský filmový klub srdečně zvou na festival Severská filmová zima, který se tentokrát ponese v duchu filmových adaptací literárních děl.

Festival mimo jiné uvede hned několik filmů spjatých s oblíbeným norským spisovatelem a scénáristou Erlendem Loem, který přijal naše pozvání a festival slavnostně zahájí. Značnou popularitu si získal zejména díky svému jednoduchému stylu a charakteristickému humoru, prostřednictvím něhož se ale zamýšlí i nad závažnými tématy. Neznámějším se bezpochyby stal jeho román Doppler o muži, který má dost spořádáného života vzorného otce od rodiny a vyráží do lesů na severu Osla, své čtenáře si ale našly i další knihy v českém překladu, zejména Naivní. Super a Fakta o Finsku. Na festivalu máte možnost zhlédnout filmy podle Loeových knih (Uchvácen ženou) či scénářů (Na sever, Detektor, Úplně obyčejný den v práci).

Po promítání filmu Uchvácen ženou v pondělí 15. 2. proběhne s autorem hodinová moderovaná beseda o jeho knižní tvorbě, psaní scénářů a filmových adaptacích. Besedu moderuje překladatel Robert Novotný.

Program zahájení 15. 2.  Kino Lucerna, velký sál:

18:00-18:15 Zahájení festivalu Severská filmová zima
18:15-19:45 Promítání filmu Uchvácen ženou
19:45-20:45 Beseda s norským spisovatelem Erlendem Loem
20:45-21:00 Autogramiáda v předsálí

Vstupné: film 110 Kč, beseda zdarma

Filmy spjaté s Erlendem Loem na festivalu Severská filmová zima:

15. 2. 16:00 Na sever
15. 2. 18:00 Uchvácen ženou
15. 2. 21:00 Detektor
16. 2. 16:30 Úplně obyčejný den v práci

Program celého festivalu najdete na www.sfklub.cz.

tatt av kvinnen 2

Tato akce se koná v rámci kampaně #ReadNordic ve spolupráci s Norským velvyslanectvím v Praze, Severským filmovým klubem, Skandinávským domem, Kinem Lucerna a za podpory Norské literární agentury Norla a Severského kulturního fondu.