Divadelní představení: Invaze! SveTru

„Abulkasem… Tento mýty opředený muž… Kdo to vlastně je? Jak vypadal jeho život dříve, než se stal jedním z nejhledanějších lidí na světě? Začněme od začátku a držme se skutečnosti… Nechte nás provrtat se fikcí až k jádru věci, k samotné pravdě o Abulkasemovi… […] Potlesk prosím!“

Invaze! je tornádem slov, obrazů a myšlenek, a to vše soustředěno kolem jednoho magického jména: Abulkasem. Hra útočí na naše nejhlubší předsudky o identitě, rase a jazyku. Jednou veselá, jindy znepokojující a pak zase dojemná, dekonstruuje tato hra hrozivou identitu arabského muže a nutí nás konfrontovat se se svou vlastní kulturní identitou.

Tuto hru současného švédského dramatika Jonase Hassena Khemiriho Vám divadelní spolek SveTr letos předvede vůbec poprvé v původním znění s českými titulky. Přiďte se podívat na bleskově dynamickou a aktuální hru o mediální manipulaci, a staňte se přímými diváky honu na veřejného nepřítele Abulkasema. Sběrač jablek, profesionální tanečník anebo koktavý telefonní prodejce…? Kdo je ten pravý Abulkasem?

Termíny představení:

23. 6. 20:00, Untr pod Falkem (Gorkého 12, Brno)
24. 6. 19:30 Klub Starý pivovar (Prusinovského 114, Kroměříž)
25. 6. 18:00, Baryton, Praha (Husinecká 29, Praha)
27. 6. 19:00 Archa Študentský klub (Hlavná 17, Trnava)
29. 6. 20:00, Industra Stage, Brno (Masná 27/9, Brno)

Obsazení:
Tomáš Stříbný: Herec 1. Lance. Arvind dospělý. Fanonův fanoušek
Ivana Královcová: Yousef. Klas. Vědec 3. Žurnalista. Sběrač jablek
Martina Brtošová: Herec 2. Alexandra. Lara. Vědec 2
Romana Švachová: Arvind mladší. Protiatomová aktivistka. Tlumočník
Erik Netušil: Rikard. Moderátor. Mladší bratr

Režie: Alžbeta Jurkovičová
Překlad: Romana Švachová, Tomáš Stříbný

Ve švédštině s českými titulky.

Představení je realizováno za finanční podpory Filozofické fakulty Masarykovy univerzity a Nadačního fondu studentů FF MUNI.