Den s mumínky – Brno

Skandinávský dům ve spolupráci s Knihovnou Jiřího Mahena v Brně, Finským a Švédským velvyslanectvím v Praze a nakladatelstvími Argo a Albatros pořádá u příležitosti 100. výročí narození finsko-švédské spisovatelky Tove Janssonové (1914‒2001) Den s mumínky.

Oslavy tohoto výročí probíhají letos po celém světě s cílem připomenout výjimečnou literární osobnost, autorku oblíbených příběhů z Muminího údolí. Knihy o skřítcích muminech a jejích přátelích u nás vycházejí už od 70. let a těší se stálé přízni dětí i dospělých. Akce se 11. 6. uskuteční také v Praze.

Program Dne s mumínky bude rozdělen do dvou částí:

16:00–17:30 Hravé odpoledne s mumínky
Zábavné a kreativní odpoledne bude určeno dětem, rodiče jsou ale také vítáni, a nabídne celou řadu aktivit jako je kreslení a malování, hra na zapamatovanou, skládání puzzlí, muminí kvíz o knížku… Děti mohou vyhrát knížku Tatínek a moře nebo si odnést pěknou placku s Muminkem.

17:30–19:00 Večer s Tove Janssonovou
Večerní program se zaměřuje na dospělé publikum. Hlavním bodem bude promítání nového finského dokumentu Mumínek miliardářem (Kuinka muumeista tuli miljardibisnes, 52 min), který poodhaluje pozadí mezinárodního úspěchu postaviček, které stvořila Tove Janssonová. Protmítání bude předcházet krátký úvod o Tove Janssonové a překladech muminích knížek do češtiny.

Vstup volný.

Pořádá
Za podpory:
Partneři:
 
Obrázky – zdroj: http://2.bp.blogspot.com a www.finno.no