Dánské filmové léto v Containallu

Letní kino Containall ve spolupráci s Dánským velvyslanectvím v Praze a Dánským filmovým institutem představí snímky Dlouhý příběh ve zkratce a Brouci.

 

Dlouhý příběh ve zkratce (Lang historie kort)

Datum a čas: neděle 20. 8. 2017, 20:30

Dánsko, 2015, 90 min.
Režie: May el-Toukhy

Film sleduje skupinu kamarádů během tří let a osmi oslav. Tricátníci a čtyřicátníci se pokouší naplnit své představy o dokonalém životě. Ve středu toho všeho je lehce zmatená Ellen. Místo toho, aby se usadila, má poměr s okouzlujícím Sebastianem, který je bohužel ženatý s jednou z jejích kamarádek. Když Ellen konečně pochopí, že Sebastian ženu nikdy neopustí, potká stejně zmateného Maxe. Přeskočí mezi nimi jiskra, ale situace se brzy zkomplikuje. (Anotace: Severský filmový podzim)

V dánském znění s anglickými titulky.

 

Brouci (Bugs)

Datum a čas: neděle 27. 8. 2017, 20:30

Dánsko, 2016, 74 min.
Režie: Andreas Johnsen

Šéfkuchař Ben Reade a potravinový expert Josh Evans se vydávají po stopách národů, v jejichž jídelníčku odpradávna nechybí hmyz. A zhusta degustují. V nabídce jsou afričtí termiti, mexičtí mravenci, australské housenky, japonské vosy, italští červi, cvrčci nebo kobylky, zasyrova či grilované. Při současném tempu růstu populace bude v roce 2050 na zeměkouli žít 9 miliard lidí, což si vyžádá nárůst potravinové produkce o 70 %. A právě hmyzí dieta, šetrná k prostředí a bohatá na živiny, by mohla být pro lidstvo jedním z řešení. Má však i svá úskalí. Investigativní dokument se zamýšlí nad budoucí jídelní alternativou i výzvami, které s sebou nutně přináší trh s potravinami. (Anotace: Jeden svět)

V anglickém znění s českými titulky.