Brattbergova hra Ježíšovo vzkříšení a smrt v divadle Masopust

Divadelní společnost Masopust v červnu uvede text norského autora Fredrika Brattberga Ježíšovo vzkříšení a smrt.

Premiéra hry Ježíšovo vzkříšení a smrt se bude konat ve čtvrtek 4. června 2020 v prostorách Divadla Na zábradlí, kde v současné době Masopust působí. Pomyslným hledištěm se ovšem stane přilehlé Anenské náměstí, ze kterého budou diváci sledovat dění v oknech divadla. Text Fredrika Brattberga soubor nazkouší do podoby scénického čtení, pod režijním vedením Miloslava Königa, nového uměleckého šéfa souboru.

„Odvážil jsem se přijít s návrhem, jakou cestou by se Masopust mohl ubírat dál. Myslím si, že je důležité vytvářet vlastní kontinuální inscenační tvář či rukopis. Pokud mám rozvíjet uměleckou stránku divadla Masopust, chci se podílet na vzniku inscenací i jako režisér. Jako první uvedeme hru Fredrika Brattberga Ježíšovo vzkříšení a smrt. Premiéra měla být v dubnu, v období kolem Velikonoc, které bychom Brattbergovou parafrází na novozákonní příběh ukřižování Ježíše Krista poctili a oslavili, ale ze zřejmých důvodů jsme ji museli odložit,“ uvádí Miloslav König.

Ježíšovo vzkříšení a smrt je pro divadelní společnost Masopust již několikátým setkáním se severským dramatem, a to i díky dlouhodobé spolupráci s překladatelkou Karolínou Stehlíkovou. Fredrik Brattberg tuto hru napsal pro Cenu Ferdinanda Vaňka – soutěž o nejlepší původní „hru na politiku“, vyhlašovanou časopisem Svět a divadlo.

Vstup volný, bez předchozí registrace. Vstupné dobrovolné.

Další informace o inscenaci na Facebooku