Autogramiáda Davida Lagercrantze, autora 4. dílu série Milénium

Čtvrtý díl světového fenoménu Milénium vyjde v českém překladu 27. srpna pod názvem Dívka v pavoučí síti. Její autor David Lagencrantz bude 23. 9. hostem v Paláci knih Luxor.

Práva na čtvrtý díl byla prodána do čtyřiceti zemí, v pětadvaceti z nich vyjde zároveň s originálem – a Česká republika je samozřejmě jednou z nich. Pokračování trilogie Stiega Larssona napsal na popud spisovatelova švédského vydavatele David Lagercrantz, novinář a autor bestsellerové biografie Já jsem Zlatan Ibrahimović. Dosavadní trilogie vychází v padesáti zemích světa a prodalo se jí přes 80 milionů výtisků. Jen v České republice se čísla prodejů vyšplhala na čtyři sta tisíc.

Pořádají nakladatelství Host a Palác knih Luxor.

Stránka knihy na Facebooku

Anotace knihy:

Časopis Milénium má nové majitele a jeho kritici tvrdí, že Mikael Blomkvist je vyhořelý a že uvažuje o změně zaměstnání. Pozdě v noci Blomkvistovi zavolá profesor Frans Balder, přední odborník na výzkum umělé inteligence. Balder mu tvrdí, že pro něj má důležité informace o americké zpravodajské službě a že byl v kontaktu s výbornou mladou hackerkou, která se podobá někomu, koho Blomkvist velice dobře zná. Mikael Blomkvist doufá v exkluzivní reportáž, kterou on i Milénium tak zoufale potřebuje. Lisbeth Salanderová má jako obvykle své vlastní plány. Ale nadešel čas, aby se jejich cesty ještě jednou zkřížily..