Ylvis – The Fox

Pochází ze Sognu, vyrostli zčásti v Africe a zčásti na předměstí Bergenu, je jim něco málo přes třicet a právě dobyli celý euroamerický hudební svět písní The Fox. Bård a Vegard Ylvisåkerové, uměleckým jménem Ylvis, jsou v Norsku známými celebritami již více než deset let. Už svým prvním představením Ylvis – Kabaret si získali srdce Bergeňanů a prakticky každý jejich následující projekt byl publikem nadšeně přijat. V současné době mají Ylvis i vlastní talkshow Dnes večer s Ylvis vysílaný každý týden na programu TVNorge.

Hvězdami se tito dva obyčejní norští kluci stali díky nevídanému komediálnímu talentu, který se snoubí i s nadáním pro hudbu, schopností psát vtipné texty i vymýšlet originální scénky. Jejich představení jsou show. Se vším, co ke správné show patří – s mladými a charismatickými interprety, kteří umí bezprostředně komunikovat s publikem, vtipnými scénkami, slavnými hosty a často i zcela absurdními improvizačními vložkami, které vystoupením dodávají šťávu.

Avšak i přes svou obecnou popularitu v Norsku, určitě ani sami bratři netušili, jakého úspěchu dosáhne jejich nejnovější hudební videoklip k písni The Fox. Od chvíle svého zveřejnění 3. září 2013 video zhlédlo více než 30 milionů lidí! Klip je inspirován písní korejského rappera PSY Gangnam style, nicméně je především originální parodií s novým textem, hudbou i klipem a svého předchůdce jednoznačně co do vtipnosti překonává.

Autorka článku: Lucie Chánová, Skandinávský dům