Turnaj ve finské venkovní hře Mölkky na LFŠ

Kde: Smetanovy sady (Uherské Hradiště)
Kdy: 29.07.2015 – 14:00 – 17:00

Skandinávský dům a 41. Letní filmová škola v Uherském Hradišti, která svou pozornost letos zaměří na finskou kinematografii, pořádají turnaj ve finské venkovní hře Mölkky.

Mölkky je původní finská kolíková hra, která pochází z jižní části Finska. Nápadně připomíná známou ruskou hru gorodki. Při hře Mölkky však není vyžadovaná vysoká fyzická zdatnost, a je tak vhodná pro všechny věkové kategorie. Hráči hází házecím kolíkem Mölkky na ostatní očíslované kolíky. Body se v průběhu hry zapisují a sčítají. Kompletní pravidla najdete například ZDE, ale budou vám vysvětlena i na místě. Pokud přijdete už mezi 13. a 14 hodinou, můžete si hru vyzkoušet nanečisto.

Kdy: 29. 7. 2015 od 14:00 do cca. 17:00
Kde: Smetanovy sady, Uherské Hradiště; viz MAPA
Týmy: 2–3 členné
Profil turnaje: amatérský (určen i úplným začátečníkům)

Startovné: ZDARMA pro návštěvníky Letní filmové školy (po předložení akreditace), ostatní 50 Kč / tým
Budeme rádi, pokud se registrujete prostřednictvím e-mailu info(zavinac)skandinavskydum.cz, a to nejpozději do 27. 7. 2015 vč. Do předmětu e-mailu prosím napište „Turnaj Mölkky“. Zúčastnit se turnaje můžete i bez předchozí registrace.

Turnaj se uskuteční za každého (i velmi severského) počasí.

Turnaj se koná ve spolupráci s Letní filmovou školou Uherské Hradiště a se společností Albi Česká Republika, která věnovala herní sady i věcné ceny pro vítěze v hodnotě 2000 Kč.

.