The Exploding Boy vyhlašují Alarm

O švédské metropoli je známo, že zajímavé hudební projekty v ní rostou jako houby po dešti a prospívají. Podívejte se, jak se letos urodilo!

Stockholmští The Exploding Boy se po pěti letech velmi relativního klidu ohlásili s novým dlouhohrajícím albem Alarms!, na němž se znovu vyznávají ze své lásky k syrovým postpunkovým tónům. Kapela udělala první výrazný zářez na scéně v roce 2009 s deskou Afterglow, na scéně pohybuje dvanáct let a nutno přiznat, že si za tu dobu si stačila získat srdce mnohých fanoušků alternativy.

Neznalému uchu může znít slovo postpunk podezřele. The Exploding Boy ale každopádně nejsou žádní floutci, naopak se ve většině svých textů obracejí do sebe a zoufají se nad láskou i osaměním a jejich nezaměnitelným poznávacím znamením je teskná melodičnost, která obvykle tne přímo do živého. Nová deska Alarms! je o něco rozervanější a jaksi trochu víc v dobrém slova smyslu vrže. Její stvořitelé se však tentokrát zamýšlejí spíš nad tím, kam lidstvo a svět, v němž je často tak těžké se vyznat, vlastně směřuje.

The Exploding Boy letos poprvé zahrají také v Praze, a to 28. listopadu ve smíchovském klubu Underdogs‘ Ballroom & Bar. Informace o akci naleznete na webu Sanctuary.

O lístky na koncert si můžete se Skandinávským domem zasoutěžit – podrobněji zde.

Autorka článku: Anežka Chrudinová, Skandinávský dům

Zdroj obrázku: https://hymn.se/