Švédské snímky na International Road Movie Festival

Mezinárodní filmový festival cestovatelských snímků letos chystá ve spolupráci s kinem Edison Filmhub pražskou ozvěnu. V pátek 12. dubna společně představí výběr těch nejlepších snímků, které se dosud na International Road Movie Festivalu objevily, a to včetně několika filmů švédských.

Festivalovou ozvěnu zahájí blok krátkých filmů. Pásmo uvede Muž s kazetami (režie Olof Berghe, 2023) o pátrání po identitě tajemného muže, jehož dojmy z cest, zaznamenané na kazety, se v 90 letech vysílaly v rozhlasovém pořadu Morgonpasset.

Film 12 000 km (režie Erik Nylander, 2019) sleduje skupinu extrémních švédských lyžařů a snowboardistů, kteří se kvůli ohledu na životní prostředí rozhodli vyměnit letadla za vlaky a trajekty, které je ze Stockholmu dopraví až za vysněným japonským prašanem.

Následovat bude originální cestovatelský stand-up Na vrchol Velkošvédska (režie Ben Kersley, 2019). Populární švédský komik Al Pitcher v něm diváky zavede na malá místa s velkými monumenty. Nechte se ohromit gigantickými bramborami, enormními věšáky nebo nadpozemskými hoblíky na sýr!

IRMF je mezinárodní žánrový filmový festival odehrávající se v Plzni, zaměřený na filmy o cestách všech typů. Nechte se unést příběhy plnými dobrodružství a osobních proměn. Objevte vzdálená zákoutí i známá místa a odhalte novou inspiraci, kam a jak vyrazit na cestu.

Vstupenky online zde nebo na místě.

Úvodní obrázek – zdroj: International Road Movie Festival