Švédská skladatelka a producentka Klara Lewis v MeetFactory

Tento večer je součástí akce Veřejný dům.

VSTUP ZDARMA

Klara Lewis (SE, live)

Švédská skladatelka a producentka Klara Lewis na sebe výrazně upozornila hned svým debutovým albem Ett, které v roce 2014 vydal víděňský label Edition Mego. Kritika se rozplývala nad schopností mladičké umělkyně kombinovat nalezené zvukové záznamy, terénní nahrávky a elektronické textury do mnohovrstevnatých zvukových sculptur a oceňovala expresivně intuitivní charakter její tvroby. Ještě tentýž rok vychází na eponymním labelu švédského producenta Pedera Mannerfelta oceňované EP Msuic. V roce 2015 se Klara Lewis pustila do studia audio-vizuální produkce a začala rovněž spolupracovat s anglických skladatelem Simonem Fisherem Turnerem a multimediálním francouzkým umělcem Rainierem Lericolaisem na sérii živých performancí k němému filmu Waltera Ruttmanse Berlin: Der Sinfonie der Grossstadt z roku 1927.
https://soundcloud.com/klara-lewis    

Hyperaktivist (VE/DE, dj-set)

V Berlíně usazená jihoamerická producentka Ana Laura Rincón alias Hyperaktivist stála na konci nultých let u zrodu venezuelské elektronické kultury. Drobné ale hyperaktivní aktivistce se po skromných undergroundových začátkcích podařilo v rodném Maracaibu vydupat ze země vlastní klub SOLO, který se během několika let tepajícím srdcem celé venezuelské elektroscény a kolem kterého se později zformoval kolektiv podobně naladěných DJs, pouličních a vizuálních umělců, VJs a grafických designer s názvem Next Phaze. S produkováním vlastní hudby nepřestala Ana Laura Rincón ani poté, co v roce 2012 přesídlila do Berlína. V jejích žánrově těžko zařaditelných fluidních setech se míchají dub, bass, electro a techno do nevšedních forem plných sugestivních a emocemi nabitých kontrastů.
https://soundcloud.com/hyperaktivist

NEORU (CZ, dj-set)

Domácí scénu bude svým setem reprezentovat NEORU. DJka a moderátorka Veronika Ruppert (Radio Wave).
https://soundcloud.com/neoruppert

Vystoupení Klary Lewis a Hyperaktivist jsou součástí platformy SHAPE 2016, která byla podpořena programem Kreativní Evropa Evropské unie.