Švédská blackmetalová skupina Marduk v Praze

Neochvějná oddanost rouhačství a vlastní vize extrému, neúnavné koncertování a stálý přísun nahrávek pomohly švédským Marduk stát se jednou z nejznámějších kapel Skandinávie a jedním ze zásadních jmen black metalu.

Marduk vznikli v roce 1990. Leader kapely a kytarista Morgan Steinmeyer Håkansson švédskou dnes už legendu rozjel spíše jako deathmetalovou kapelu s blackovými vlivy, ale brzkým odkloněním k extrémní poloze blacku s neúprosně rychlým bubnováním a osobitou melodikou, se Marduk proslavili.

Za dobu své více než 30leté existence se švédský kvartet nenechal odradit nejrůznějšími kontroverzemi často spojenými s jejich válečnými tématy a protikřesťanskými myšlenkami a v roce 2018 natočil album Viktoria, syrové blackmetalové album navrátivší se ke staré blackmetalové škole. Od vydání poslední desky uběhlo již 5 let a nyní vyhladovělá bestie Marduk vydala své patnácté a vysoce oceňované album Memento Mori.

Tyto black metalové velikány na tour doprovodí americká death-grindová kapela Origin a nizozemská blackmetalová skupina Doodswens, a line-up koncertu uzavírají francouzští Skaphos, black/death metal s příchutí Lovecrafta.

Více informací včetně vstupenek zde.

Úvodní foto – zdroj: Futurum Music Bar (www.futurum.musicbar.cz)