Skotsko – online přednáška Lukáše Noska

Skotsko – osobitá a drsná země s dramatickou historií a stejně dramatickou, magickou krajinou, která je díky proměnlivému počasí jiná v každém okamžiku. Země ostrovů a jezer, dechberoucích horských vrcholů a údolí. Země opředená mýty, domov legendárních hrdinů a horalů, země, která dala světu vodu života – whisky.

Skosko navštívíme prosřednictvím fotografií a nahlédneme do jeho historie a tradic. Při naší cestě z východního na západní pobřeží a zpět navštívíme skotskou metropoli Edinburgh, nazývanou Aténami severu, zastavíme se v historickém městě Stirling, které proslavili skotští národní hrdinové William Wallace a Robert the Bruce. Naše cesta dál povede přes národní park Trossachs a okolí jezera Loch Lomond, ikonické údolí Glen Coe, jehož srázy byly v minulosti tichým svědkem krvavého masakru příslušníků klanu MacDonald.

Pomyslně vystoupáme na nejvyšší horu Skotska a Spojeného království Ben Nevis a po trase Bradavického expresu přes Glenfinnanský viadukt dojedeme až na nejmalebnější z ostrovů Vnitřních Hebrid, ostrov Skye, proslavený úchvatnými scenériemi.

Na cestě zpět do skotského hlavního města navštívíme jeden z nejfotografovanějších skotských hradů Eilean Donan Castle a samozřejmostí bude i zastávka u jezera Loch Ness a v jedné z palíren v oblasti Skotské vysočiny.

Termín a místo konání:
23. 3. 2021 17.00 ONLINE (Facebook a YouTube Krajské vědecké knihovny)

Vstup zdarma

Přednáška probíhá ve spolupráci s cestovní kanceláří Periscope. Podrobné informace a odkazy na nákup vstupenek naleznete na webu CK Periscope.

Fotografie © Lukáš Nosek, Periscope Travel