Premiéra tanečního filmu Closed

V rámci festivalu Zlatá Praha bude uvedena premiéra tanečního filmu Closed předního norského televizního režiséra a producenta Steina-Rogera Bulla a slavného norského choreografa Jo Strømgrena a živé taneční vystoupení 420PEOPLE.

Koncept je jednoduchý. Uzavřená místnost se čtyřmi tanečníky a světově proslulým violoncellistou. Filmoví tvůrci chtějí zdůraznit hudbu, jež je stejně důležitá jako vlastní tanec a obrazy.

Příběh se odehrává v kavárně, která může být kdekoliv na světě. Každé pondělí tam sice bývá zavřeno, ale pro jednu dámu a dva pány majitel otvírá. Při vzájemných setkáních jsou pravidelně zváni k jakémusi rituálu. V tento mimořádný den dovolil puntičkářský majitel přijít i hudebníkovi, který chce zkoušet svůj violoncellový koncert. Možná je to naposledy, může to být opravdu poslední schůzka. Nejistý umělec Václav, autoritářský řemeslník Gerard, socioložka Nataša, která hledá bezpečí, nemluvě o majiteli Joeovi, všichni jsou jeden druhým unaveni, a to zejména díky komplikovaným vztahům, které mezi nim ivládnou. Majitel ztrácí nad svými hosty kontrolu a setkání končí v naprostém chaosu ve chvíli, kdy Truls Mørk hraje svůj poslední tón. Maďarský skladatel Zoltán Kodály napsal svou Sonátu v roce 1915. Patří k nejvýznamnějším a také nejnáročnějším dílům pro sólové violoncello.

 

Program večera:

• Small Hour – duet 420 PEOPLE, choreografie V. Kuneš

• Zavřeno – česká premiéra

• Diskuse s hosty (N. Novotná, V. Kuneš, Jo Strømgren, Stein-Roger Bull)

 

Vstup zdarma.

Rezervace vstupenek na emailové adrese: infogoldenprague@ceskatelevize.cz.

 

Text a obrázek – zdroj: ceskatelevize.cz