Představení Deník dívky o Ruth Maierové

Co o nás vypovídají naše deníky? A jak velké proměny došel jejich obsah v průběhu posledního století? Změnila se jen doba nebo i my? Ruth Maierová se narodila před více než sto lety, ale její příběh k nám stále promlouvá. A právě dnes možná více než kdy dříve. Na pozadí válečných strastí spojených s jejím židovským původem a následnou emigrací do Norska, řešila ve svém deníku stejné věci, jako dnešní dívky. I přes časovou odlehlost nám mohou být její prožitky, pocity a myšlenky až překvapivě blízké. Inscenace pracuje s deníkem jako s médiem pro zachování vzpomínek, které je univerzální. Bere deníky současných studentek a hledá průniky s tím Ruthiným. A je jich více, než bychom možná čekali, ačkoliv výchozí situace jejich životů se značně liší. V každé z nich je kousek Ruth.

Inscenace Deník dívky vzniká pod hlavičkou Ateliéru Divadla a výchovy pro Neslyšící. Je určená jak neslyšícím, tak slyšícím divákům.

Autor: Adéla Kratochvílová a kol.
Režie: Adéla Kratochvílová 
Dramaturgie: Helena Gricová
Překlad: Dana Peňázová, Radka Kulichová, Veronika Slámová
Hudba: Ondřej Kyas
Scéna: Ester Hradilová 
Kostýmy: Magdalena Černá
Světlo: Petr Kholl
Zvuk: Anna Seifertová
Produkce: Hana Kretková
Foto: Vojtěch Šoula
Hrají: Aneta Frimmelová, Lenka Koukolová, Magdalena Kovářová, Štěpánka Krejčová, Karin Pavlová, Kristýna Pavlů, Nikola Věntusová, Anna Žďárová, Kamil Bačovský, Martin Leiský, Vladyslav Solodun

Více informací včetně vstupenek na stránkách Studia Marta.