Norští Kid Astray v Roxy

Jaká je vaše oblíbená skandinávská kapela? Kate Boy? MØ? Miike Snow? Icona Pop? The Asteroids Galaxy Tour? Připravte se do žebříčku zařadit norský objev Kid Astray. 16. listopadu vám představí jejich chytlavé indie-popové melodie.

Od doby kdy se parta šesti mladých lidí potkala na střední škole v Oslu a spojila je láska k indie načichnutým dance popovým melodiím už uplynulo pět let. A rozdíl mezi jejich prvním hitem kolujících nejen po norských rádiích a současnými peckami z debutového alba je hodně razantní. Co bylo dřív projektem šesti puberťáků je teď zvukem, který dokáže vyčnívat na světové popové scéně. Schválně porovnejte zvuk The Mess z roku 2012 a současné pecky Day In June.

Během pěti let jejich existence už stihli spolupracovat s Cosmos Music, jejich první EP Taking You With Me produkoval Tord Øverland Knudsen (The Wombats) a v roce 2014 podepsali smlouvu s Big Life Management (Snow Patrol, Bloc Party, The Verve,…). A konečně jejich debutové album Home Before the Dark, které vyšlo tento rok, produkoval Joe Cross známý ze spolupráce s Hurts nebo Chloe Howl.

Jestli milujete kapely jako Foster The People, M83 nebo The Wombats musíte se přijít podívat. Kid Astray dokáží jejich odkaz interpretovat svým osobitým způsobem a vytváří tak melodie, které ještě dlouho nedostanete z hlavy.

Vstup volný.

.