Norští Enslaved v Praze

Pro znalé není třeba Enslaved představovat. Více než tři desetiletí neúnavného objevování vyneslo kapelu do pozice ikony metalového světa. Jejich jedinečná směs progresivního black metalu posunula hranice, zbořila očekávání a inspirovala nespočet dalších. Jejich šestnácté album Heimdal představuje odklon i návrat ke kořenům, které se formovaly před více než třemi desetiletími při bouřlivém zrodu norské blackmetalové scény.

Svalbard, neochvějný kvartet z Bristolu, se na nahrávkách i na pódiu vyžívá v tvrdé, brutálně upřímné hudbě, která neponechává žádný prostor pro dvojznačnost. Jejich jedinečná směs euforického black metalu, post-rocku a d-beatu zahrnuje překvapivé vlivy – od jemných, truchlivých vokálů až po progresivní kytarové linky. Celosvětové uznání si získali svým třetím albem When I Die, Will I Get Better? v roce 2020 a upevnili si tak svou pozici na undergroundové scéně. Zatímco se jejich předchozí deska zabývala konfrontací s vlastními démony, jejich nové album The Weight of the Mask s nimi bojuje.

Večer doplní taktéž čtyřčlenná sestava západoamerických Wayfarer kombinující vlivy black metalu, gotického country a americké kultury. Po deseti letech hudebního vývoje na koncertě představí své nejnovější album American Gothic, které zobrazuje temný gotický svět utvářený těžaři ropy, železničními barony a zloději dobytka.

Více informací včetně vstupenek naleznete zde.

Úvodní foto – zdroj: Futurum Music Bar (www.futurum.musicbar.cz)