Marie se snaží skloubit kariéru s péčí o děti a domácnost, zatímco Sigmund je neustále na cestách. Stejně jako mnoho jiných vztahů, i ten jejich začal bezstarostnou zamilovaností. Po letech manželství však přichází vážná krize a Marie musí čelit svým největším obavám. Vztah ale nemůže zachránit, aniž by sama prošla upřímnou sebereflexí. Norská režisérka Lilja Ingolfsdottir natočila autentické vztahové drama, které si na festivalu v Karlových Varech získalo srdce diváků a obdrželo pět ocenění, včetně Ceny za ženský herecký výkon pro Helgu Guren.
Po projekci proběhne diskuze s Marií Poláškovou, MSc., Martou Fišerovou, MSc. a Mgr. et Mgr. Pavlem Ratajem na téma vztahů, která se zároveň bude nahrávat jako podcast.
Psycholožky Marie a Marta vás v podcastu „Ve vztahu“ zvou na upřímnou cestu do světa vztahů takových, jaké opravdu jsou – často komplikované, krásné a někdy těžké. Skrze autentické příběhy hostů odhalují, že vztahy nejsou černobílé. Život totiž není jen pohádka plná slunce a růžových brýlí, ani nekončí u dramatických rozchodů. V podcastu se snaží normalizovat, že vztahy mají své vzestupy a pády a ukazují, že v obou případech je to v pořádku. Pokud vás fascinují lidské příběhy a chcete nahlédnout pod povrch romantických klišé, tenhle podcast je přesně pro vás!
Marta Fišerová, MSc. je psycholožka, spolutvůrkyně podcastu „Ve vztahu“ a lektorka jógy. Po studiích v Edinburghu se v roce 2022 připojila k týmu NUDZ, kde se věnuje podpoře duševního zdraví dětí a dospívajících. V této praxi se zaměřuje na práci s učiteli, rodiči a mladými lidmi, přičemž vychází z terapeutických přístupů orientovaných na vztahy a mindfulness. Společně s Marií koordinuje projekt Bez obav.
Marie Polášková, MSc. je psycholožka a terapeutka, po studiích ve Velké Británii se vrátila zpět do ČR a v roce 2022 zakotvila v Národním ústavu duševního zdraví, kde se věnuje duševnímu zdraví dětí a adolescentů. Společně s Martou koordinuje projekt “Bez obav” – terapeutický kurz pro rodiče úzkostných dětí využívající techniky z kognitivně-behaviorální terapie. Tématu podpory rodičů úzkostných dětí se věnuje i v rámci doktorského studia na katedře psychologie FF UK. Vedle práce v NUDZ provozuje vlastní terapeutickou praxi a společně s Martou nahrává podcast “Ve vztahu”.
Mgr. et Mgr. Pavel Rataj je vztahový psycholog, párový psychoterapeut, víceprezident Asociace manželských a rodinných poradců ČR a zakladatel Centra partnerských vztahů a Institutu párové terapie INPAT. Ve své praxi využívá kombinaci systémových, gestalt, humanisticky, hlubinně-dynamicky orientovaných a na emoce a tělo zaměřených celostních přístupů, čímž poskytuje individuální a efektivní podporu párům v různých životních fázích. Doprovází zejména partnerské dvojice a manželské páry v procesu zvládání zátěžových období a v partnerských krizích. Je velkým fanouškem dlouhodobých partnerských vztahů.
Koná se v rámci Festivalu o duševním zdraví a mysli Na hlavu.
Více informací včetně vstupenek zde.
Úvodní foto: via Festival Na hlavu