Nils Petter Molvær Group v klubu Jazz Dock

V klubu Jazz Dock vystoupí Nils Petter Molvær Group.

Nils Petter Molvær, norský trumpetista, skladatel a producent, který míchá ve své hudbě více stylů – jazz, ambient, house music, elekroniku a break beats, stejně jako prvky z hip hop, rocku a popu – a přetváří je do jedinečné a dramatické zvukové koláže, která ukazuje možné směry vývoje jazzu ve 21. století. Jeho manipulace s různými žánry je často v rozporu se zaběhlými konvencemi, ale možná právě proto vytváří velmi zajímavá a nečekaná spojení akustické a elektronické hudby.

Nils Petter Molvær se původně etabloval jako vyhledávaný sideman na jazzové scéně v Oslu, známý zejména svou spoluprácí s uznávanou skupinou Masqualero. Po seznámení s producentem Manfredem Eicherem se dostal do prestižního vydavatelství ECM, což mu otevřelo cestu na evropskou a světovou scénu a spolupracoval zde na mnoha významných albech ve spolupráci se jmény jako Robyn Schulkowsky, Marilyn Mazur, Jon Balke nebo Sidsel Endresen. N. P. Molvaer dále hledal svou vlastní vyjadřovací techniku ve hře na trubku, kterou chtěl dokázat zachytit atmosféru polárních ledových polí i hořícího pouštního písku, rozvášněných davů i totální samoty. Vytvořil si individuální a rozpoznatelný hudební zvuk ovlivněný poezií skandinávské přírody, elektronikou i jinými trumpetovými kolegy jako byli Miles Davis či Jon Hassell.

Na evropském turné 2016 bude prezentovat hudbu ze svého posledního alba „Switch“ a doprovodí ho jeho ověření spoluhráči.

Nils Petter Molvaer – trumpet
Geir Sundstøl – guitar
Jo Berger Myhre – bass
Erland Dahlen – drums

Vstupné pouze na stání v předprodeji 300 Kč, na místě 350 Kč.