Letní projekce na švédském velvyslanectví: Valčík pro Monicu

Švédské velvyslanectví bude i letos pořádat filmová promítání pod širým nebem. Bude se jednat celkem o tři čtvrteční večery, první snímek můžete přijít zhlédnout 25. června. Bude se jednat o Valčík pro Monicu (Monica Z), životopisný film o legendě švédského jazzu Monice Zetterlund.

Snímek dánského režiséra Pera Flye z roku 2013 o zpěvačce a herečce Monice Zetterlund vypráví o její cestě z malého městečka ve Švédsku až ke slávě v klubech v New Yorku a Stockholmu. Během své kariéry Zetterlund nahrála řadu jazzových alb a objevila se i v 10 filmech. V roce 1963 reprezentovala Švédsko v soutěži Eurovize. Nepříjemná choroba ji však v roce 1999 přinutila k odchodu z veřejného života plného úspěchů a slávy. O šest let později zemřela.

Krása a smyslnost v unikátním spojení s nevídaným talentem jí otevřely cestu. Jako zpěvačka a herečka prožila oslnivou kariéru v zlaté éře jazzu, avšak s pokročilým časem musela čelit i temné stránce slávy a úspěchu. Noční život jako jedna nekonečná párty a řetěz rozbitých milostných afér přinesly trpké poznání… Když se ráno osamělá Monica s koktejlem v ruce probouzí, zjišťuje, že během svého života více ztratila, než získala.

Počet míst omezen! Vstup je zdarma, ale je potřeba se v případě zájmu registrovat e-mailem na rsvp.prag@gov.se

Více informací na Facebooku