ZRUŠENO: Kdo se bojí Brattberga? Severský divadelní večer s Návraty

PŘEDSTAVENÍ JE ZRUŠENO Z TECHNICKO-PROVOZNÍCH DŮVODŮ

Skandinávský dům a divadlo Masopust v rámci projektu Severské divadelní večery uvádějí doprovodnou akci k inscenaci hry Fredrika Brattberga Návraty. Před představením se uskuteční krátký lektorský úvod překladatelky Karolíny Stehlíkové.

Návraty jsou příběhem rodiny, do níž se po delší nepřítomnosti navrací syn. Má hlad a je vyčerpaný, jeho rodiče mají ze shledání velkou radost. Obratná hříčka z roku 2011 napsaná ve stylu absurdních dramatiků je inspirována odosobněným existenciálním stylem charakteristickým pro některá současná skandinávská dramata. Tento styl ovšem zároveň nenásilně paroduje.

Za hru obdržel autor v roce 2012 nejdůležitější ocenění norských dramatiků Ibsenovu cenu. Brattbergovy texty byly přeloženy do více než dvaceti jazyků a jsou uváděny po celém světě. V České republice jeho hry už dříve uvedlo brněnské divadlo Feste.

Lektorský úvod začíná v 18:00 ve foyer divadla. Premiéra od 19:00.

Vstup na úvod je zdarma coby součást vstupenky na představení.

Obsazení a inscenační tým

Vstupenky v síti www.goout.net

Informace pro členy Skandinávského domu: Získejte vstupenku na některou z repríz v roce 2020 (data budou zveřejněna později) za zvýhodněnou cenu 150 Kč (běžná cena 250 Kč). Vstupenky vyzvedávejte na pokladně divadla s platnou členskou kartičkou.

Divadelní večery aneb Kdo se bojí…?

Foto: Zdeňka Valečková

Ve spolupráci s vybranými divadly uvádějícími texty skandinávských autorů zahájil Skandinávský dům v roce 2017 cyklus tzv. Severských divadelních večerů. Rádi bychom divákům umožnili hlubší seznámení se severskou dramatikou, která sice není tak populární jako severské detektivky, ale umí být obdobně nakažlivá. Nebojte se s námi vyrazit po české severské divadelní stopě! Nevšední horizonty a vhledy do severské krajiny zajištěny. Běžky netřeba.

Jedná se o komentovaná divadelní představení, která sestávají z lektorského úvodu před představením a různé podoby nabývající besedy či sdílení společných dojmů ze zhlédnutého představení. Úvod zprostředkuje informace o autorovi, hraném textu a širším kontextu hry, případně zorientuje diváky v inscenační tradici (u známějších, opakovaně uváděných dramatických textů). Po představení následuje možnost se nad inscenací společně zamyslet. Divadelní večery se konají v prostorách pražských a brněnských divadel a to podle aktuálního výběru titulů 2-4x ročně.