Harri Ahonen: Treky střední Skandinávie

Skandinávský dům ve spolupráci s Klubem cestovatelů vás srdečně zve na přednášku Harriho Ahonena, finského dobrodruha a fotografa, který se podělí o svou vášeň toulat se krásnou skandinávskou přírodou po svých.

Harri Ahonen se tentokrát zaměří na oblast středního Norska a Švédska. Představí mimo jiné tamní národní parky, jejich přírodu, ubytování na turistických chatách či možnosti dopravy tam a zpět. Těšit se můžete i na lumíky a pižmoně, soby polární či soby evropské. Máte-li na Sever namířeno, jistě také oceníte rady a tipy na hezké turistické trasy, kam stojí zato vyrazit.

Nebo se můžete jen tak nechat unést do dálek…

Toulat se po pěšinách a obdivovat horské vrcholky se sněhovými čepicemi. Na chvíli usednout na pařez a dotáhnout si tkaničky, přitom poslouchat křik dravce. Dívat se na nebe a pozorovat ptáka, jak krouží kolem slunce. Schovat se před deštěm pod skálu, když chlad začne stoupat po zádech. Zastavit se na břehu horské bystřiny a koukat se, jak voda rychle plyne mezi kameny. Na konci dne vylézt na vrcholek hory, kochat se rudými červánky zapadajícího slunce a poslední kilometr klopýtat za světla baterky zpátky do chaty. Probudit se do jasné záře ranního slunce a znovu se dát na cestu.

Přednáška proběhne v angličtině.

Vstupné: 50 Kč / 40 Kč pro členy Skandinávského domu

Vzhledem k omezené kapacitě sálu doporučujeme rezervaci vstupenek na emailu filip@klubcestovatelu.cz, a to nejpozději do soboty 3. 3. 2018 9:00. Rezervace propadá 15 minut před začátkem přednášky. Platba vstupenek proběhne na místě v hotovosti.

2. 3. 2018 se přednáška koná v Brně, kde bude zaměřena na oblast severní Skandinávie.

Foto: Harri Ahonen