Filmová projekce: NULA STUPŇŮ KELVINA

Skandinávský dům ve spolupráci s Komorním kinem Evald a distribuční společností CinemArt uvádí v rámci festivalu Výpravy Seveřanů syrové drama

NULA STUPŇŮ KELVINA (Kjærlighetens kjøtere, 1995, Norsko/Švédsko, 112 min)

Režie: Hans Petter Moland
Hrají: Stellan Skarsgård, Gard B. Eidsvold, Bjørn Sundquist, Johan Rabaeus

Mladý spisovatel Henrik Larsen vyráží ze slunného Norska do nehostinného Grónska na lov liščích kožešin, aby poznal tvrdý život tamních lovců a na základě svých pozorování napsal knihu. Ozbrojen milostným dopisem od své přítelkyně tak během pozdního léta 1928 přijíždí do východního Grónska. Tam se setkává s přírodovědcem Holmem, který v Grónsku zkoumá neobvyklou faunu i flóru, a hulvátským Randbækem, kterého pronásledují jeho vlastní démoni. Trojice mužů má společně strávit zimu a splnit stanovenou kvótu pro lov kožešin. Randbæk se však do Larsena co chvíli naváží a neustále mezi nimi propukají násilné konflikty. Zima sotva začala, když se Holm sebere a odejde. Šance na přežití v ledové pustině se dramaticky snižuje.

Syrový snímek uznávaného režiséra Hanse Pettera Molanda (Bezva chlap, Boj sněžného pluhu s mafií) rozehrává atmosférické psychologické drama na pozadí opuštěné zasněžené krajiny. Jednu z hlavních rolí ztvárnil slavný švédský herec Stellan Skarsgård, který svým vynikajícím hereckým výkonem notně přispěl k působivému vyznění filmu.

V originálním znění s českými titulky.

Stránka filmu na ČSFD (81 %)

Vstupné: 110 Kč
Vstupenky rezervujte na www.evald.cz.

nulastupnukelvinaobr1

nulastupnukelvinaobr3

nulastupnukelvinaobr2

nulastupnukelvinaobr4

nulastupnukelvinaobr5

Obrázky – zdroj: filmstedet.no, static.kinokopilka.pro