Festival NA HLAVU uvádí: film Hotel

V rámci festivalu NA HLAVU se bude uvádět i švédsko-dánský snímek Hotel (Hotell, 2013, režie Lisa Langseth), Hlavní roli v něm ztvárnila Alicia Vikander, která se proslavila především svou rolí ve filmu Dánská dívka (The Danish Girl, 2015, režie Tom Hooper), za niž získala Oscara.

Erika s přítelem zařizují byt, kam brzy přibude jejich syn. Mají vše naplánováno, včetně data a způsobu porodu. Nečekaná komplikace jejich život naprosto zvrátí a Eriku uvrhne do těžké deprese. Na skupinové terapii si pak vybaví ženu, která si každý den vybírala, co bude cítit a kým bude. S ostatními pacienty, kteří tvoří nesourodou skupinku neuróz, se tak vydá na odyseu po hotelových pokojích…

Po filmu bude následovat diskuze s Janem Hankou.

MUDr. Jan Hanka pracuje od roku 2012 jako vedoucí lékař ambulancí v Národním ústavu duševního zdraví, kde zejména zaštiťuje poradnu pro ženy s psychickými problémy v těhotenství a po porodu. Na toto téma často přednáší, publikuje v odborných i jiných časopisech a je spoluřešitelem projektu na včasný záchyt úzkostí a depresí v období kolem porodu.

Odkaz na facebookovou událost

Více informací o celém festivalu, který proběhně od 6. do 9. února, na www.festivalnahlavu.cz