Do kin vstupuje švédský snímek Trojúhelník smutku

Břitce satirická komedie o společenských rolích a opojné síle moci

Švédský král společenské satiry Ruben Östlund se pět let po úspěchu filmu Čtverec triumfálně vrací s novým a neskonale vtipným snímkem o superbohatých, lidských neřestech a opojné síle moci. Trojúhelník smutku sleduje pár influencerů a modelů Carla a Yayu, kteří jsou díky Yayině mediálnímu vlivu a jejím půvabům pozvání na plavbu na luxusní jachtě. Na palubě se setkávají nejen s vybranou smetánkou, cílevědomou posádkou a podnapilým kapitánem, ale především s limity vlastního úspěchu a společenského postavení. Östlund si ve svém snímku střílí nejen z bohatých a krásných lidí, nit suchá nezůstane ani na těch chudších a méně privilegovaných.

Černá komedie se skvělým hereckým ansámblem pod vedením kapitána Woodyho Harrelsona si vysloužila nejen zasloužené ovace, skvělé zahraniční recenze, ale především vynesla Östlundovi druhou Zlatou plamu. Švédský tvůrce se tak díky úspěchu svého prvního anglicky mluveného snímku řadí do vybrané společnosti pouhé desítky režisérů, jako je Francis Ford Coppola, kterým se povedlo sošku získat víckrát. Trojúhelník smutku měli šanci vidět diváci na karlovarském filmovém festivalu, kde si spolu s představitelem ruského oligarchy Zlatkem Buricem, získal jejich srdce a bouřlivé ovace.

Film vstoupí do českých kin pod hlavičkou distribuční společnosti Aerofilms 6. října, již v září jej pak doprovodí série tematických předpremiér.

Trojúhelník smutku
Švédsko, Francie, Velká Británie, Německo, 2022, režie Ruben Östlund, 142 minut
premiéra: 6. října 2022Více informací o filmu naleznete zde.