Cyklus norských představení NORDSPIRACE v Olomouci

Po první inscenaci šestidílného cyklu loni v listopadu, přináší nyní olomoucké Divadlo na cucky dvě další zajímavé akce: Taneční dílnu s významným norským hostem Kari Skotnes Vikjord 19. ledna a kontroverzní představení Haagenrud: DE GRENSELØSE (The Infinite) 20. ledna.

Workshop s Kari Skotnes Vikjord 19. ledna v 18.30

Tanečnice Kari si pro zájemce připravila workshop, který vychází z choreografického materiálu k představení De Grenseløse (The Infinite) norské choreografky Hege Haagenrud. Warm-up bude zaměřený na techniky release a floorworku, dále si účastníci budou moci vyzkoušet repertoárovou i taneční tvorbu. Ve svých workshopech se Kari soustředí především na fyzické aspekty tance a performativní přístup k tanečnímu materiálu.

Kari Skotnes Vikjord se narodila v Bodø v severním Norsku v roce 1986. V současné době bydlí a pracuje v Oslu, kde také absolvovala bakalářské studium tance na Oslo National Academy of the Arts (2005- 2008). Spolupracuje s několika norskými choreografy i soubory. Od roku 2010 vystupuje v Norsku i zahraničí s taneční skupinou Panta Rei danseteater v představeních Wefiction, I Wish Her Well, Huset, Behind the Mirror and On the Outside. S Hege Haagenrud začala Kari spolupracovat v roce 2012 právě na představení The Infinite.

Více info a vstupenky zde

Hege Haagenrud: DE GRENSELØSE (The Infinite) 20. ledna v 19.30

Kontroverzní výpověď o teenagerech ve 21. století.

Ústřední postavou je mladá dívka, která se izolovala od okolního světa a je diagnostikována s poruchami typickými pro dnešní dobu (úzkost, poruchy příjmu potravy, aj.). Díky tomuto představení mají diváci možnost nahlížet na svět jejíma očima, vidí její chyby a nedokonalosti tak, jak je vidí ona ve svém podvědomí. Není schopna bránit se vlivům okolí, které klade nerealistické nároky na obraz vlastního těla. Jako předloha k textu posloužily blogy dnešních teenagerů, ve kterých se zpovídají ze svých pocitů.

Více info a vstupenky zde

O Nordspirace

Cyklus norských představení NORDSPIRACE je dlouhodobou akci, která se bezprostředně týká česko-norské spolupráce na poli současného tance a performing arts. Jedinečný program připravilo olomouckému publiku Divadlo na cucky ve spolupráci s dalšími městskými kulturními institucemi a norským centrem Dansarena nord se sídlem v Hammerfestu. Již na konci listopadu 2015 přivítála Olomouc první inscenaci z šestidílného cyklu, který v Česku prezentuje nejlepší norští umělci z oblasti současného tance a performativního umění. Projekt NORDSPIRACE vyvrcholí v rámci programu 20. ročníku mezinárodní přehlídky Divadelní Flora v květnu příštího roku.

Projekt Nordspirace je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

Více info o projektu zde