Zelená (se) Země: hravé aktivity pro děti o přírodě a ekologii

Jak vypadá naše planeta a kdo všechno ji obývá? Vyznáš se ve zvířatech a rostlinách? Umíš třídit odpad? A proč bychom měli přírodu chránit?

V rámci akce nakladatelství Argo Knihohraní ve Skautském institutu zveme děti na dílnu věnovanou přírodě a ekologii. Aktivity se volně inspirují komiksovou knížkou Zelená (se) Země dvojice norských autorů Ole Mathismoen a Jenny Jordahl. Na celkem čtyřech stanovištích se vypravíme na fascinující cestu do deštného pralesa, průmyslového města i pod mořskou hladinu, dozvíme se spoustu zajímavostí o zvířatech i rostlinách a ukážeme si, co pro přírodu a životní prostředí může udělat každý z nás.

Začínáme ve 14.30 a skončíme o necelou hodinu později. Rozmanitý program pro děti bude ve Skautském institutu probíhat po celou sobotu 4. března, a to včetně dílny litevské autorky komiksu Sibiřské haiku Jurgy Vilė. Podrobný program celého dne viz ZDE.

Účast zdarma.

Akce se koná v rámci celoročního projektu Severská literatura v srdci Evropy 2023 podpořeného Magistrátem hl. m. Prahy a Ministerstvem kultury ČR. Knihohraní organizuje nakladatelství Argo.