Zelená (se) Země: hravé odpoledne pro děti o přírodě a ekologii

Existují světélkující živočichové? Poznáš stromy podle listů a jehličí? Víš, které druhy zvířat, hub a rostlin jsou ohrožené? Co je to ta změna klimatu, o níž se pořád mluví? Umíš třídit odpad? A máš už svůj hmyzí hotel?

Srdečně zveme všechny děti a rodiče na zahradu Velvyslanectví Švédska na zábavné odpoledne plné hravých a zároveň vzdělávacích aktivit o přírodě a ekologii volně inspirovaných norskou komiksovou knížkou Zelená (se) Země, která letos vyšla v českém překladu. Na jednotlivých stanovištích se vypravíme na fascinující cestu do deštného pralesa, průmyslového města i pod mořskou hladinu, dozvíme se spoustu zajímavostí o zvířatech i rostlinách a ukážeme si, co pro přírodu a životní prostředí může udělat každý z nás.

Účast zdarma, přijďte kdykoli mezi 16. a 18. hodinou, všechna stanoviště vám zaberou asi hodinu (proto předpokládáme konec kolem 19. hodiny). Vstup brankou z Promenády Raoula Wallenberga. Doporučeno zejména dětem od čtyř do deseti let. Schopnost číst se hodí, ale kdyžtak pomůžou rodiče nebo instruktor stanoviště. Těšíme se na vás!

Všichni malí účastníci, kteří splní všechna stanoviště, budou zařazeni do slosování o knihy Zelená (se) Země a Truhla času. Navíc na ně čeká i drobná sladká odměna.

Zahrada Velvyslanectví Švédska s nejkrásnějším výhledem na Prahu

Akce se koná ve spolupráci s Velvyslanectvím Švédska a nakladatelstvím Argo v rámci celoročního projektu Severská literatura v srdci Evropy 2021 podpořeného Magistrátem hl. m. Prahy a Ministerstvem kultury ČR.