Výstava Tváří v tvář klimatu

V úterý 19. ledna otevře velvyslankyně Švédska Annika Jagander spolu s primátorem města Ostravy Tomášem Macurou v Ostravě v alternativním prostoru Cooltour výstavu Facing the Climate: Tváří v tvář klimatu.

Pět švédských autorů (Love Antell, Magnus Bard, Riber Hansson, Helena Lindholmová a  Karin Sunivssonová) se svým osobitým humorem přistoupilo k problematice změny klimatu. Kariaturami se pokusili vtipně vystihnout nebezpečí, jakým naši planetu my lidé vystavujeme. Každý z autorů bude na výstavě, jež se po měsíci v Ostravě přesune například do Liberce nebo Kolína, zastoupen třemi díly. Grafiky své i svých kolegů přijede osobně představit švédská kreslířka Helena Lindholmová.

Na výstavě ale bude mít své zástupce i Česko. Dvěma grafikami přispěl kreslíř a karikaturista Jan Pomykač, o další vystavovaná díla se postarala Střední umělecká škola Ostrava. Jan Pomykač bude spolu s Helenou Lindholmovou na vernisáži dokonce kreslit. Na místě vzniklé grafiky budou vydraženy, výtěžek půjde místní neziskové organizaci, která se životním prostředím na severu Moravy zabývá.

Výstava potrvá do 18. 2. 2016.