Výstava Severské jazyky

Severské jazyky mají v naší zemi příchuť blízké exotiky, drsné a čisté přírody a specifické literatury. Cílem výstavy inspirovat ke studiu malých evropských jazyků a šířit informace o méně známých, avšak dobrodružných jazycích Severu. Texty jedenácti panelů se zajímavostmi o dánštině, faerštině, finštině, grónštině, islandštině, kvénštině, meänkieli, norštině, sámštině, staroseverštině a švédštině připravila desítka českých autorů, kteří začali studovat tyto jazyky většinou z čirého zájmu a nadšení. Někteří se těmito jazyky dnes živí, jiní je mají jako životní vášeň. Inspirujte se severskými jazyky i vy!

Podrobněji o severských jazycích na nových webových stránkách www.severskejazyky.cz.

Výstava je ke zhlédnutí na Evropském dni jazyků 2021 v Kampusu Hybernská, a to ve čtvrtek 30. září 2021 od 16 do 21 hodin. Vstup volný (nutný doklad o očkování, negativním testu či prodělání nemoci covid-19).

Výstava a webové stránky vznikly v rámci projektu č. EHP-CZ-ICP-2-004 „Jazyková pluralita: podpora malých jazyků a kultur“ řešeného v letech 2020–2022 na FHS UK. Projekt je podpořen Fondy EHP. Na vzniku výstavy a webových stránek se podílel Skandinávský dům.