Výstava norského ateliéru Snøhetta v Praze

Výstava Arctic Nordic Alpine / S krajinou v dialogu se věnuje současné architektuře ve zranitelné krajině a zaměřuje se na vliv, který mohou mít intervence na regiony s extrémními klimatickými podmínkami. Představuje průkopnické projekty mezinárodně uznávané norské architektonické a designérské kanceláře Snøhetta, včetně hotelu Svart ve Svartisenu, návštěvnického centra na souostroví Svalbard či muzejní čtvrti v Bolzanu. Tyto stavby ilustrují, že architektura může významně přispět ke zmírnění klimatické změny díky udržitelnému přístupu a pomocí inovativních strategií a řešení – v dialogu s krajinou.

Výstava, navržená a navržená společností Snøhetta, byla připravena ve spolupráci s berlínskou galerií Aedes a časopisy Zumtobel Lighting a AW Architektur & Wohnen. Při této příležitosti získal ateliér prestižní ocenění AW Architect of the Year 2020.

Výstavu 26. srpna 2021 v 19 hodin zahájí norská krajinářská architektka Jenny B. Osuldsen, která bude tentýž den od 9:30 předášet v rámci konference The European Association for Architectural Education konané na FA ČVUT v Praze. Výstava pak potrvá až do 13. října.

Více informací naleznete na oficiálních stránkách Galerie Jaroslava Fragnera nebo na Facebooku.