Výstava Města s dobrou adresou

Může se Praha přihlásit ke značce „města s dobrou adresou“?

Na tuto otázku se pokusí odpovědět výstava Města s dobrou adresou, která se snaží představit taková řešení dopravy a veřejného prostoru, která obyvatelům právě život ve městě maximálně zpříjemní.

Dánská putovní výstava Města s dobrou adresou, kterou nechalo zhotovit dánské velvyslanectví ve spolupráci s Asociací měst pro cyklisty, nyní doputovala po řadě českých měst i do Prahy. Výstavu, která má podnítit diskuzi o městské cyklistice a přinést inspiraci pro česká města, si můžete prohlédnout až do 26. července v kulturním centru Containall na Malé straně.

V souvislosti s výstavou se v pondělí 18. července v Containallu uskuteční dánský večer s podtitulem Dánský příběh inspiruje Česko. Večer začne ve 20 hodin komentovanou prohlídkou výstavy, kterou povede Jaroslav Martinek z Asociace měst pro cyklisty ve spolupráci se zástupcem dánského velvyslance Perem Brixenem. Po prohlídce bude prostor k diskuzi o dopravě a veřejném prostoru v Praze i dalších městech. Od 21:30 se pak bude promítat dánský dokumentární film Lidský rozměr

vystavazlin

O výstavě

Výstavy Dobré město („The Good City“) a Kodaňská řešení („Copenhagen Solutions“), které nechalo vyrobit dánské velvyslanectví ve spolupráci s Asociací měst pro cyklisty, putují od jara 2015 pod souhrnným názvem Města s dobrou adresou po členských městech a nabízejí inspiraci, jak kreativně přistupovat k územnímu plánování města, budovat infrastrukturu s ohledem na cyklisty, navrhovat udržitelná řešení a zlepšovat kvalitu života ve městě.

Výstavy Dobré město a Kodaňská řešení ukazují, jak lze v moderním městě inovativně přistupovat k městskému rozvoji a cyklistice. Autorem výstavy Kodaňská řešení je město Kodaň (Københavns Kommune), společnost Realdania, State of Green a Dánské centrum architektury. Dobré město je výstava představující cyklistiku jako významný nástroj ke zkvalitnění života ve městě. Autorem výstavy je kodaňský Bicycle Innovation Lab, podpořena byla dánským ředitelství silnic a organizací Miljøpunkt a Copenhagenize.eu.

Zdroj textu (upraveno) a fotografií: http://tjekkiet.um.dk

Autor fotografií: Milan Körber