Vánoční koncert švédského sboru SIST v Červeném kostele

Vánoční koncert švédského sboru SIST se bude konat v úterý 13. prosince od 19:00 v prostředí protestantského chrámu (stejně jako ve Švédsku), a to v Červeném kostele na Komenského náměstí. Sbor SIST a komorní sbor SIST se představí s bohatým repertoárem vánočních písní právě při příležitosti svátku svaté Lucie. Připravte se na tajuplnou atmosféru dlouhé zimní noci při svitu svíček a krásné (možná nejen) severské hudby.

Vstupné dobrovolné.

Koncert je podpořen stipendiem na podporu spolkové činnosti na Filozofické fakultě Masarykovy unviverzity.

————————–————————–—————-

Švédský sbor SIST vznikl na jaře 2009 po vedením studentky hudební vědy Kateřiny Janošové v rámci předmětu „Švédština v písních“ na FF.

Členy jsou především studenti FF, kteří absolvovali alespoň jeden semestr švédštiny. Sbor je příležitostně doprovázen klávesami, flétnou, houslemi či klarinetem. Vystupoval již rovněž při akcích obchodního domu IKEA a Avion, kromě toho se účastnil tradiční oslavy svátku svaté Lucie pořádaného Severskou společností a vystupoval i na Midsommarfestu (oslav letního slunovratu) v Brně a komorní sbor letos opět vystoupí na švédském velvyslanectví v Praze v rámci oslavy svátku svaté Lucie.