V zrcadlové síni: komiksový večer o Liv Strömquist

Selfíčka, napodobování celebrit nebo sexualita jako objekt konzumu… Těmito tématy se švédská autorka Liv Strömquist, komiksová superstar a pronikavá glosátorka moderního světa, zabývá ve svých punkových dějinách krásy V zrcadlové síni.

Skandinávský dům ve spolupráci s Čítárnou HYB4 a nakladatelstvím Paseka pořádá literární večer věnovaný tvorbě Liv Strömquist. O jejím nejnovějším počinu v češtině V zrcadlové síni, ale také o starších kouscích – Ovoci poznání a Nejrudější růže rozkvétá –, o feminismu, specifikách překladu komiksu a o jeho vydávání si bude moderátorka Anežka Soukupová povídat s překladatelkou Marií Voslářovou a šéfredaktorem nakladatelství Paseka Jakubem Sedláčkem. V místě konání bude zároveň exkluzivně k přečtení krátký komiks Riots not Diets.

Vstup volný

O knize V zrcadlové síni

Žijeme v říši obrazů. S chytrým telefonem v ruce se bavíme, nakupujeme, chodíme na rande, usínáme, a především šmírujeme sami sebe. Jenže zatímco péče o vlastní vzhled se stala jednou z nejdůležitějších částí našich životů – vždyť kdo by nechtěl vypadat dobře na fotce? –, samotná krása se ocitla v ohrožení, neboť se jí zmocnil kapitalistický trh a vyrobil z ní spotřební produkt. Liv Strömquist zkoumá, kdy jsme se stali paparazzi vlastních těl.

O autorce

Liv Strömquist (1978) vystudovala politickou vědu a poprask vzbudila už svým debutovým albem Sto procent tuku (2005). Mimořádnou pozornost si získalo její Ovoce poznání (2014, č. 2018), věnované ženskému pohlavnímu orgánu. Na mezinárodní úspěch navázala komiksy o (ne)možnostech lásky v současném světě Nejrudější růže rozkvétá (2019, č. 2021) a o souvislosti lásky se vzhledem V zrcadlové síni (2021, č. 2023). Autorka působí jako rozhlasová moderátorka a její díla se dočkala divadelních i filmových adaptací.

Literární večery v dramaturgii redakce revue Prostor v Čítárně HYB4 jsou realizovány s finanční podporou hl. m. Prahy, Ministerstva kultury ČR a Státního fondu kultury ČR. Akci pořádají Skandinávský dům a nakladatelství Paseka.

Zdroj textů: paseka.cz