Týden dánské literatury: EAT&READ DANISH

Unikátní gastronomicko-literární pořad, který vám umožní okusit Dánsko a jeho kulturu vícero smysly zároveň. Ochutnávku dánských kulinářských specialit zpestří vybrané úryvky z překladů dánských knih a povídání o kulturních i gastronomických tradicích.

Jako předkrm ochutnáte slavný dánský obložený chléb smørrebrød a vydatnou lososovou polévku, chuťové buňky vám pošimrají rybí karbanátky fiskefrikadeller a sladké tečky bude na závěr představovat výběr z typických dánských dezertů včetně slavného kransekage, které pro vás připraví luxusní dánská pekárna Mansson’s Bakery. A možná dojde i na rødgrød med fløde – jen si to zkuste vyslovit!

Během gastronomických zážitků se můžete zaposlouchat do úryvků z dánských knih – co o jídle napsali Hans Christian Andersen, Karen Blixenová, Benny Andersen, Peter Høeg nebo Helle Helle? Tematizují jídlo i grónské mýty? Čtení ukázek se ujme herečka Marie Jansová.

Vstupné: 250/200 Kč
(sleva pro členy Skandinávského domu)

KAPACITA AKCE BYLA NAPLNĚNA, JIŽ NENÍ MOŽNÉ SE REGISTROVAT


Akci Eat&Read Danish pořádá Skandinávský dům a Velvyslanectví Dánského království v Praze v rámci festivalu Týden dánské literatury. Akce se koná s podporou partnerů EUNIC, Goethe-Institutu a dánské pekárny Mansson’s Bakery. Týden dánské literatury podpořil Dánský umělecký fond, Magistrát hl. m. Prahy a Ministerstvo kultury ČR.

Obrázky – zdroj: mansson-bakery.com; urbanguide.dk; chrichri.dk; valdemarsro.dk; pbs.twimg.com; opskrifteradmin.coop.dk