#Twitterobásnění

Literární kampaň #ReadNordic, Velvyslanectví Švédského království, kavárna Potrvá a Skandinávský dům srdečně zvou na poetický večer #Twitterobásnění.

Švédský básník Elis Burrau přiletí v rámci kampaně #ReadNordic na konci března do Prahy, aby v dejvické kavárně Potrvá představil svébytný žánr poezie zvěřejňované na Twitteru. Taková báseň se musí vejít do 140 znaků  – do večera se budou moct zapojit diváci ze Švédska i ČR a prostřednictvím Twitteru posílat svá haiku a krátké verše. Spolu s českým básníkem Metodějem Constantinem z nich na místě budeme s Elisem vybírat ty nejzajímavější, budeme je překládat a přednášet, budeme tweetovat a slovně jamovat!

Tlumočeno do češtiny.
Vstup volný.

elis burrau 2Elis Burrau (nar. 1992 ve Stockholmu) je básník, moderátor a jako literární redaktor spolupracuje s nezávislým magazínem Nöjesguiden. Burrau patří k básníkům sdruženým kolem internetové revue „fikssion“, studoval na literární akademii Biskops Arnös. Společně s básnířkou Annou Axforsovou vede PDF vydavatelství Fame Factory a blog My, co jsme nikdy nepsali prózu (Vi som aldrig skrev prosa).

V březnu 2016 vychází Elisovi debutová sbírka básní s názvem a dál jsme dělali něco zásadního (och vi fortsatte att göra någonting rörande, CLP Works), kniha, která je postavená na svévolném zacházení s jazykem a točí se kolem dětí, konceptuálního umění a zrádného potenciálu interního humoru. Jako poetickou platformu často využívá Twitter a svá díla pravidelně publikuje na http://www.elis-burrau.com.

neměli bychom říkat „já umřu“, když se zoufale řehtáme něčemu děsně legračnímu, měli bychom „já umřu“  říkat pořád – Elis Burrau

Akci pořádají severská velvyslanectví v České republice a Skandinávský dům v rámci kampaně #ReadNordic za finanční podpory Severského kulturního fondu a Švédské kulturní rady.

Obrázek – zdroj: http://payload202.cargocollective.com