Timo Parvela: KOUMÁKŮV BLOK/G

Pate dostal úkol na prázdniny: má si psát deník. Psát „deník“ je zastaralé, tak začne psát blog, který sdílí se svými spolužáky (dobře známou Ellou, Hannou, Tukkou, Sampou, Provokatérem a ostatními). O prázdninách se Pate nikam nechystá, na návštěvu k nim však přijede „ten emu“. Ale kdo ten emu asi je? Pate je koumák, a proto usoudí, že ten emu nemůže být nikdo jiný než velký nelétavý pták. To je jasné! A tak začne pro kamaráda připravovat hnízdo. Ten emu je ale jiný ptáček. A o dobrodružství s ním není nouze.

Kniha je určena především dětem, které „nerady čtou“. Příběh je bohatě prokládaný obrázky, nákresy, blogovými záznamy a online konverzací. Jednotlivé kapitoly jsou krátké, mají spád. Celá kniha je vedena deníkovým způsobem, obsahuje krátké zápisky k jednotlivým dnům, které dohromady skládají Pateho prázdninový příběh.

Timo Parvela je původní profesí učitel, píše pro děti i pro dospělé a ve Finsku je v oblasti dětské literatury nepopiratelnou hvězdou. Jeho knihy byly přeloženy do více než třiceti jazyků a získal za ně řadu ocenění.

Nakladatelství: Portál
Překlad: Michal Švec
Ilustrace: Pasi Pitkänen
Rok vydání: 2021
Počet stran: 96
Doporučená cena: 215 Kč

Obrázek, text – zdroj: kosmas.cz