Thor Heyerdahl jr. přednáší v Praze a ve Zlíně

Stál v pozadí proslulých expedic svého otce, nyní o svých zkušenostech bude přednášet v Česku.  Nejstarší syn norského etnografa a mořeplavce Thor Heyerdahl jr. přijede jako hlavní host XX. ročníku festivalu Neznámá Země. Spolu s ním dorazí i člen vedení muzea KON-TIKI v Oslu Halfdan Tangen.

Na primitivních plavidlech zdolával rozbouřená moře a zkoumal tak způsoby komunikace starých civilizací; o výpravách Thora Heyerdahla se dodnes píšou knihy a točí filmy. Jeho nejstarší syn po něm nezdědil jenom jméno a podobu, ale také dobrodružnou povahu a touhu poznávat. Jako patnáctiletý se zúčastnil expedice AKU AKU na Velikonoční ostrov a podílel se na vykopávkách a objevech, které ostrov proslavily po celém světě. Srovnávání s otcem se však záměrně vyhýbal, proto Thor Heyerdahl jr. odmítl studium etnografie a zaměřil se na mořskou biologii.

Přednáška “In The Wake Of My Father” (Ve stopách mého otce) Thora Heyerdahla jr.  se uskuteční v Praze 17. 4. od 18 hodin v kině Aero a 19. 4. od 18 hodin v centru Alternativa ve Zlíně. V pondělí 18. 4. bude ve Zlíně jedním z hostů udílení ceny Kantuta v rámci festivalu Neznámá Země.

Simultánní tlumočení všech akcí zajištěno.

Předprodej vstupenek v kině Aero, v Městském informačním a turistickém středisku ve
Zlíně a v síti Ticketon.

Více na www.neznamazeme.cz