The Rasmus – Paradise

Finskou rockovou kapelu The Rasmus asi netřeba sáhodlouze představovat. Vznikla už v roce 1994, kdy její členové ještě chodili na střední školu, a od roku 1998 hraje ve stejné sestavě v čele s frontmanem Laurim Ylönenem. Mezinárodně se skupina proslavila díky albu z roku 2003 Dead Letters a písničce Into the Shadows, která dodnes zůstává jejím nejznámějším a nejhranějším singlem. Po Dead Letters následovala dvě neméně úspěšná alba Hidefrom the Sun (2005) a Black Roses (2008). Poté zpěvák a textař Lauri vydal sólové album New World (2011), přesto skupina hned následujícího roku přišla s další deskou The Rasmus (2012), jejíž písně se vracejí ke kořenům a k prvnímu úspěšnému albu Into (2001).

Na podzim 2016 The Rasmus oznámili přípravu nové desky, už devátého studiového alba, s názvem Dark Matters. Jeho vydání je naplánováno na 22. září 2017. S půlročním předstihem se však posluchači mohli seznámit s prvním singlem Paradise. Ten se nese v popovějším duchu, než jsme u The Rasmus zvyklí, a na první poslech patrně zaujme jen skalní fanoušky. Při opakovaném poslechu ale vyplave na povrch charakteristická melodičnost a chytlavost. Důležitou složku představují také texty, které bývají mnohoznačné a vybízejí posluchače k přemýšlení. „Ráj je relativní pojem. Co je pro někoho ráj, je pro jiného peklo,“ okomentoval vyznění singlu Lauri Ylönen.

V souvislosti s vydáním nového alba se kapela vydává na turné po Evropě Dark Matters Tour 2017, v jejímž rámci se 15. listopadu 2017 zastaví také v České republice. Jak to The Rasmus i po letech šlape, můžete tedy sami posoudit naživo.

Autorka článku: Jitka Jindřišková, Skandinávský dům
Zdroj obrázku: https://lastfm-img2.akamaized.net