TEMNĚJŠÍ ODSTÍNY ŠVÉDSKA

Od chvíle, kdy Stieg Larsson svou slavnou bestsellerovou trilogií Milénium odhalil genialitu švédské kriminální literatury, začali čtenáři na celém světě hltat knihy největších mistrů tohoto žánru.

Temnější odstíny Švédska
osvětlují tuto okouzlující zemi a její obyvatele jako nikdy předtím. Kniha obsahuje sedmnáct povídek, mezi nimiž jsou příběhy z pera takových švédských literárních velikánů, jako je Stieg Larsson, Henning Mankell, Åsa Larssonová, Johan Theorin či Håkan Nesser.

John-Henri Holmberg (ed.) – (nar. 1949) je spisovatel, překladatel, editor antologií, časopisecký a knižní redaktor i vydavatel. Napsal několik knih o sci-fi , psychologických thrillerech a fantasy literatuře pro dospělé. Více než patnáct let psal recenze pro největší deník jižního Švédska, za svou práci získal cenu kritiky a byl zvolen do Švédské akademie detektivní literatury. Holmberg je spoluautorem knihy Tajemství dívky s dračím tetováním (2010; česky Host 2012) o trilogii Milénium a jejím autorovi Stiegu Larssonovi, který byl jeho blízkým přítelem.

Nakladatelství: Host
Překlad: Azita Haidarová
Rok vydání: 2014
Počet stran: 383
Doporučená cena: 349 Kč

Text a obrázek – zdroj: nakladatelstvi.hostbrno.cz