Švédský víkend v Pardubicích

Závěr letních prázdnin se v krajském městě Pardubice ponese v duchu Švédska. Město chystá, u příležitosti padesátileté spolupráce s partnerským městem Skellefteå, třídenní akci zvanou Švédský víkend. Malá upoutávka je navíc už k vidění v Tyršových sadech, kde je instalována výstava fotografií profesionálního švédského fotografa Jonase Westlinga.

Švédským víkendem ožije hned několik míst ve městě, jednak Pardubické letní kino Pernštejn, kde celá akce odstartuje, dále Natura park a ČSOB Pojišťovna aréna. Právě zde změří své síly ženské hokejové týmy AIK Skellefteå a TJ HC Pardubice. Pro děti budou připraveny workshopy plné vyrábění a švédské tematiky, promítání dětských švédských filmů a kdo bude chtít, může si vyzkoušet i typické švédské hry KUBB a STIGA hokej. Díky čtyřem přednáškám věnovaným tamější přírodě, architektuře a designu bude program nejen zábavný, ale i nabitý řadou zajímavých informací.

Součástí programu bude scénické čtení populárního spisovatele Stiega Larssona spojené se soutěží o jeho knihy nebo koncert známé kapely minus123minut, která zamíří do Pardubického letního kina Pernštejn hned na úvod Švédského víkendu. A pokud by snad počasí nepřálo, veřejnost o program rozhodně nepřijde. Pořadatelé mají v záloze i deštivou variantu – kongresové centrum Atrium Paláce Pardubice.

Program v PDF ke stažení na stránkách města Pardubice.

Náhled zde (klikněte pro zvětšení):

Text – zdroj: www.pardubice.eu