Švédské dobrodružství v knihovně

Všechny nebojácné děti, které se neztratí na stránkách napínavých příběhů, zve Skandinávský dům do Městské knihovny v Praze na dobrodružnou pátrací hru. Účastníci se během ní seznámí s tím nejlepším, co u nás v posledních letech vyšlo ze švédské dětské literatury. V zákoutích knihovny se vydáte po stopách pirátů z Ledového moře, s gorilou Sally procestujete na lodích celý svět, přidáte se k Tajnému bratrstvu, pomůžete odhalit hrůzostrašné záhady městečka Mariefred a dozvíte se spoustu zajímavostí ze života Astrid Lindgrenové, autorky Dětí z Bullerbynu a Pipi Dlouhé punčochy.

Pátrací hra se koná v sobotu 12. září v prostorách Ústřední knihovny MKP na Mariánském náměstí. Start v dětském oddělení od 14.00. Poslední pátrače vypouštíme na trať v 16 hodin. Nebojácné hrdiny čeká po absolvování celé trasy drobná odměna.

Akce je součástí festivalu Týdny švédské literatury.

Účast zdarma.

Akci pořádá Skandinávský dům ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze a Velvyslanectvím Švédska. Literární projekt Skandinávského domu podporují Ministerstvo kultury ČR a Magistrát hl. m. Prahy.