Stoletý stařík na minifestivalu filmů starých lidí

Říká se, že filmy s tématikou stáří, stárnutí a starých lidí jsou v kinodistribuci odsouzeny k neúspěchu. Kino Pilotů pro vás vybralo 6 filmů, které se v kinech a na festivalech neztratily a které dokazují, že stáří a staří lidé dokážou být stejně zabavní, krásní a hodnotní jako jejich děti a vnoučata. Odpolední projekce jen za 80, večerní za 100.

ČTVRTEK 8.9. / THURSDAY 8/9

16:00 LÁSKA
Režie: Michael Haneke
Film zachycuje útrapy stárnoucího manželského páru ve věku kolem 80 let, kdy se žena stane závislou na trvalé péči. Hlavní postavy Anne a George, jsou spolu už dlouho, mají dceru a stále se ještě mají rádi.

18:15 MLÁDÍ / YOUTH (English friendly)
Režie: Paolo Sorrentino
V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách se každý rok setkávají staří přátelé Fred Ballinger (Michael Caine) a Mick Boyle (Harvey Keitel). Letos se zde Fred léčí pod dozorem své dcery (Rachel Weisz) a mezi léčebnými kúrami s Mickem vzpomínají na své pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra a se suchým humorem komentují své chátrající tělesné schránky.

20:30 OBYČEJNÝ ČLOVĚK / A VERY ORDINARY CITIZEN (English friendly)
Režie: Majid Barzegar
První česko-íránská koproduce. Co se stane, když se stařík postižený Alzheimerem zamiluje do mladé ženy?

PÁTEK 9.9. / FRIDAY 9/9

16:00 EVA NOVÁ
Režie: Marko Škop
Kdysi známá herečka Eva (oceňovaná Emília Vášáryová), která se vrací z protialkoholního léčení, by udělala cokoliv, aby znovu získala přízeň člověka, kterého v životě ranila nejvíce – svého syna.

18:00 STOLETÝ STAŘÍK, KTERÝ VYLEZL Z OKNA A ZMIZEL
Režie: Felix Herngren
Allanu Karlssonovi je 100 let. V domově důchodců, kde v tomto věku tráví svůj zbývající čas, pro něj chystají velkou narozeninovou oslavu. Ale vitální stařík ještě nechce zůstat v bačkorách v křesle. Má docela jiné plány. Rozhodne se pro útěk. Poté, co vyleze z okna, se vydává na úžasný a naprosto nepředvídatelný výlet… Shodou náhod se mu do rukou dostane kufr plný peněz.

20:00 VŠE JE ZTRACENO / ALL IS LOST (English friendly)
Režie: J.C. Chandor
Z chování osamělého mořského vlka, v podání Roberta Redforda, vycítíte, že v životě zažil už mnoho krizí. Ani ta, při které se jeho jachta střetla s plovoucím kontejnerem plným čínských bot, ho zpočátku nevykolejí. Jednoduše zalepí mohutnou díru v boku lodi, která po nárazu vznikla, a pluje vstříc nejbližší pevnině a bezpečí. Jenže tahle srážka je jen ochutnávkou před sérií katastrof, které musí zkušený mořeplavec čelit…

SOBOTA 10.9. / SATURDAY 10/9

16:00 STOLETÝ STAŘÍK, KTERÝ VYLEZL Z OKNA A ZMIZEL
18:00 EVA NOVÁ
19:50 LÁSKA

NEDĚLE 11.9. / SUNDAY 11/9

16:15 OBYČEJNÝ ČLOVĚK / A VERY ORDINARY CITIZEN (English friendly)
18:00 VŠE JE ZTRACENO / ALL IS LOST (English friendly)
20:00 MLÁDÍ / YOUTH (English friendly)