Soutěž o vstupenky na představení v rámci festivalu Divadelní svět Brno

Soutěžte se Skandinávským domem o 3×2 vstupenky na představení, která budete moci zhlédnout v rámci festivalu Divadelní svět Brno. U každého z těchto tří představení se můžete těšit na doprovodný program Skandinávského domu, a to ve formě lektorského úvodu či debaty.

Soutěž o 1×2 vstupenky na představení Hedda Gabler 23. 5. od 19.00 (Visjoner teater, kde: Vila Löw-Beer, v originále s titulky) + doprovodný program

Soutěžní otázka č. 1:

Inscenace Heddy Gablerové v podání norského divadla Visjoner teater zkrátilo původní Ibsenův dramatický text o jednu postavu, blízkou příbuznou Heddina manžela. Jak se tato postava jmenuje?

Správné odpovědi zasílejte na eliska@skandinavskydum.cz, a to nejpozději do 18. 5. 2019 včetně. Do předmětu zprávy napište heslo „DSB Hedda Gabler“.

Soutěž o 1×2 vstupenky na představení Dánská občanská válka 201824 27. 5. od 19.30 (Divadlo Na zábradlí, kde: Studio Marta) + doprovodný program

Soutěžní otázka č. 2:

V románové adaptaci Dánské občanské války 2018–24 v podání Divadla na Zábradlí patří mezi důležité postavy dva psi. Kteří herci se ujali role postavy psa Geoffa a psa Čau Čau?

Správné odpovědi zasílejte na eliska@skandinavskydum.cz, a to nejpozději do 18. 5. 2019 včetně. Do předmětu zprávy napište heslo „DSB Dánská občanská válka“.

Soutěž o 1×2 vstupenky na představení Soukromé rozhovory 27. 5. od 15.30 (spolek Jedl, kde: Divadlo Husa na provázku – sklepní scéna) + doprovodný program

Soutěžní otázka č. 3:

Ústřední postavu Bergmanovy autobiografické novely Soukromé rozhovory tvoří Bergmanova vlastní matka Karin. Jak se jmenuje Bergmanův román, vydaný nakladatelstvím Argo v roce 1993, který je přímo věnován rozporuplnému vztahu jeho rodčů?

Správné odpovědi zasílejte na eliska@skandinavskydum.cz, a to nejpozději do 18. 5. 2019 včetně. Do předmětu zprávy napište heslo „DSB Soukromé rozhovory “.

Můžete soutěžit o vstupenky na libovolný počet představení, ale prosíme o zaslání pouze jedné odpovědi v jednom e-mailu s příslušným předmetem.

O způsobu převzetí výhry bude výherce informován e-mailem.

Obrázky – zdroj: nazabradli.cz, divadelnisvet.cz