Soutěž o 2×2 vstupenky na 100. reprízu Ibsenovy Nory v Divadle pod Palmovkou

Soutěžte se Skandinávským domem a Divadlem pod Palmovkou o 2×2 vstupenky na 100. reprízu Ibsenovy Nory ve čtvrtek 25. dubna od 19:00. Po představení následuje Na skleničku s tvůrci, příjemné setkání s herci a tvůrci inscenace.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce a ve kterém městě měla Ibsenova hra premiéru?

Odpovědi zasílejte na e-mail petr@skandinavskydum.cz, a to nejpozději do 22. dubna 2024 včetně. Do předmětu zprávy napište heslo „Nora“. O způsobu převzetí vstupenek budou výherci informováni e-mailem.

I bezelstné hrdinky mívají svá tajemství …

Manželství Nory a Torvalda Helmerových se zdá být vzorově šťastné. On dělá kariéru a ona je tou nejroztomilejší oddanou manželkou, jakou si ctižádostivý muž může přát. Leč v nedávné minulosti se Nora v zájmu svého manžela dopustila drobného podvodu. A teď je v pasti vyděrače…. Slavná Ibsenova hra, která byla ve své době naprosto skandální, je dnes kupodivu stále aktuální. Závěrečné rozhodnutí ženy Nory působilo tehdy nemravně emancipovaně a autorův ironický nadhled se v současnosti týká nejen tohoto rozhodnutí, ale už i samotné panenky Nory. Režie se ujal Jan Nebeský, jehož předešlé ibsenovské inscenace byly vysoce ceněny a dočkaly se uznání i na prestižních mezinárodních festivalech.

Jan Nebeský získal za režii Nory ocenění Divadelních novin 2016/2017. Tereza Dočkalová získala Cenu Thálie 2017 za mimořádný jevištní výkon.

Premiéra: 16. prosince 2016

Více informací o představení naleznete na stránkách divadla.

Foto a úvodní obrázek – zdroj: Divadlo pod Palmovkou