Severští umělci na divadelním festivalu Prague Fringe

Z programu letošního ročníku divadelního festivalu v angličtině Prague Fringe pro vás vybíráme severské interprety:

MR GUNDERSEN’S KERFUFFLE (POZDVIŽENÍ PANA GUNDERSENA): TRUNK & EGG (Norsko, Skotsko, Francie, Spojené státy)

Život zvídavých a hravých tvorů, kteří se nazývají Trunkové, se navždy změní, když na jejich planetě neočekávaně přistane lidský odpad. Neverbální loutkové představení plné fantazie a humoru.

Mezinárodní divadelní společnost TRUNK & EGG má své základny v Norsku a ve Velké Británii. Představení tvoříme s pomocí stínidel, vycházíme ze studií na škole Ecole Jacques Lecoq. Jsme odhodlaní vytvářet dynamická fyzická představení a dělat divadlo zábavnější a přístupnější pro všechny!

Více informací včetně časů představení a nákupu vstupenek zde.

DOMESTIC (DOMÁCÍ): SO IT GOES… (Anglie, Německo, Island)

Smí stát přijít k vám domů, odhalit vaše tajemství a chytit vás do pasti tím, co zjistí? Domácí je milostný příběh Mii, mladé idealistky, a Cala, policisty, který ji má špehovat. Jak daleko zajdou, aby ochránili svá přesvědčení?

První divadelní hra ekologické aktivistky a spisovatelky Tamsin Omond nese jméno Domácí. Během svých kampaní za životní prostředí se stala obětí korporátního dozoru, tudíž má přímou zkušenost z pohledu někoho, kdo byl špehován. Režisér Jón Atli Jónasson byl jmenován jedním z předních islandských dramatiků. Domácí je první kolaborací mezi Jónassonem a Omond. Aidan J David, který v Domácím hraje Cala, je britský herec, známý za svůj výkon v roli Jamese Arnolda v BBC dramatu Grange Hill.

Více informací zde.

WHAT IF… (CO KDYBY…): TEATER SLÁVA (Švédsko)

…Jste mohli cestovat vlastní představivostí? Navštívit jiné planety a potkat neznámé formy života? Vydejte se s námi na  hravou cestu kulatým vozidlem, které má kufr plný blikajících světýlek a Mozartovy hudby, pár slov, spousty fyzické akce, poezie a humoru. V jednoduché angličtině, vhodné i pro děti.

Více informací zde.

ZACH & VIGGO: DREAM TEAM (ZACH & VIGGO: VYSNĚNÝ TÝM): STAMPTOWN (Spojené státy, Norsko)

VÍTĚZ Best Comedy Award – Brighton Fringe. Mžikem vyprodané představení v New Yorku i Los Angeles a beznadějně vyprodané na Fringe festivalu v Edinburghu v roce 2016. Norsko-americké oceňované komediální dvojka Zach & Viggo se vrací do Prahy se zbrusu novou show!

Více informací zde.

KONTRA ALT: TEATER SLÁVA (Švédsko)

Legrační námluvní tance, poetické obrazy, fyzičnost, lidové písničky a chvalozpěvy. Oceňovaná herečka Elin Tisell vás zve do svého světa, který stojí snové logice. Stejně jsme všichni vlastně členy klubu osamělých srdcí; sami, spolu. Nominováno na Prague Fringe Creative Award 2015 za hru Ovinout. Změřit. Ustřihnout.

Více informací zde.

VIGGO VENN: THE LIFE OF PEPITO (VIGGO VENN: PEPITŮV ŽIVOT): STAMPTOWN (Norsko)

Po veleúspěšné australské tour přijíždí do Prahy Viggo Venn, oceňovaný komik a Gaulierův žák. V představení s prvky klaunství a fyzické komedie se setkáme s Pepitem – zaměstnancem v továrně na sušenky, který zjistí, že je vlastně postavou v divadelní hře.

Více informací zde.

Zdroj fotografií a textů: http://www.praguefringe.com/cz/